Kljub negotovostim na globalnih trgih Ferrari ohranja nespremenjene letne napovedi.

Dobiček pred obrestmi, davki, amortizacijo in odpisi (EBITDA) je v obdobju od januarja do marca zrasel za 4 odstotke na 722 milijonov evrov, medtem ko so prihodki narasli za 3 odstotke na 1,85 milijarde evrov. Rast je bila v veliki meri posledica večjega povpraševanja po individualno prilagojenih vozilih ter prodaje prestižnih modelov, kot je Ferrari F80.

Skupno število dobav vozil se je v četrtletju zmanjšalo za 4,4 odstotka na 3.436 enot, kar v podjetju pripisujejo načrtovani menjavi modelov. Regionalno gledano so se dobave v Evropi, na Bližnjem vzhodu in v Afriki zmanjšale za 14 odstotkov, medtem ko so v Ameriki rahlo zrasle. Na trgih celinske Kitajske, Hongkonga in Tajvana je Ferrari beležil 7,6-odstotno rast.

Podjetje je ob tem poudarilo, da je morebitne motnje zaradi geopolitičnih napetosti na Bližnjem vzhodu uspešno omililo s prerazporeditvijo dobav na druge trge. Po besedah izvršnega direktorja Benedetto Vigna ostaja povpraševanje v tej regiji stabilno, brez večjih odpovedi naročil.

Ferrari ima trenutno naročila zagotovljena vse do konca leta 2027, kar dodatno potrjuje stabilno povpraševanje po njegovih vozilih. Na tej osnovi podjetje potrjuje tudi svoje napovedi za leto 2026, ki vključujejo vsaj 2,93 milijarde evrov EBITDA.

Pomemben mejnik za proizvajalca bo predstavitev prvega popolnoma električnega modela Ferrari Luce, napovedana za 14. maj. Model, katerega cena naj bi presegla 500.000 evrov, bo ključni preizkus, ali lahko Ferrari uspešno vključi električni pogon, ne da bi pri tem ogrozil svojo dolgoletno dediščino zmogljivih motorjev z notranjim zgorevanjem.

Rezultati prvega četrtletja tako kažejo, da Ferrari kljub prehodu v novo električno dobo ostaja finančno stabilen in zvest svoji strategiji ekskluzivnosti ter visoke dodane vrednosti.