Po predprodaji posebne serije ID.4 1ST2 se bo sredi tega meseca v pribl. 40 evropskih državah, tudi v Nemčij in ZDA začela predprodaja ostalih modelov ID.4. Evropski in kitajski kupci naj bi vozila začeli dobivati že marca, kupci v ZDA pa od sredine letošnjega leta.
ID.4 je po ID.3 že drugi model izdelan na osnovi nove modularne platforme za električna vozila (MEB), posebej prilagojeni zahtevam električnih vozil. Na njej so predvideni še drugi novi modeli družine ID. Volkswagen bo ID.4 izdeloval v nemški tovarni Zwickauu ter kitajskih v Antignu in Fošanu, kjer se je proizvodnja že začela. V Chattanoogi (ZDA) in Emdnu (Nemčija) bodo s proizvodnjo začeli leta 2022.
Podobno kot pri ID.3 tudi ID.4 vključuje pakete opreme, po katerih je največ povpraševanja in dve velikosti baterije. ID.4 Pure4 z neto kapaciteto baterije 52 kWh jamči doseg do 348 km (WLTP), pri ID.4 Pro5 s 77 kWh (neto) pa do 522 km (WLTP). Elektromotor je na voljo v dveh zmogljivostnih izvedbah. Glede na model razvije moč 125 kW (170 KM) ali 150 kW (204 KM). ID.4 z zmogljivejšim motorjem za pospešek od 0 do 100 km/h potrebuje 8,5 sekunde, pri obeh izvedbah pa je najvišja hitrost elektronsko omejena na 160 km/h. V tem letu sledi še vrhunski športni model s štirikolesnim pogonom, ID.4 GTX. Novost predstavljajo navigacijski sistem Discover Pro in spletne storitve iz ponudbe We Connect Start, ki so pri vseh modelih ID.4 del serijske opreme.
Modela z vrha ponudbe ID.4 Tech5 in ID.4 Max5 odkrivata svetovno novost: projicirni sistem zaslona s tehnologijo obogatene resničnosti, ki prikaze projicira v voznikovo vidno polje ter dodatno dinamično prikaže izbrane simbole in jih združi z realnostjo. Volkswagen ddodatno pojasnjuje, da na primer smerne puščice navigacijskega sistema prikaže v voznikovem vidnem polju, na navidezni razdalji 10 m, v skladu s potekom ceste. Za večje udobje pri vožnji na kratke in dolge razdalje skrbijo tudi asistenčni sistemi IQ. Drive.





