Volkswagen, BMW in Mercedes-Benz bodo na avtomobilskem salonu v Šanghaju predstavili novo generacijo električnih in konceptnih vozil, s katerimi želijo okrepiti svoj položaj na hitro spreminjajočem se kitajskem trgu.

Volkswagen bo skupaj s kitajskimi partnerji (FAW, SAIC, JAC) razkril tri nova električna koncepta, prilagojena kitajskim kupcem. Gre za prvi rezultat nove strategije »Na Kitajskem, za Kitajsko«, ki združuje lokalno razvojno hitrost, sodobno tehnologijo in novo oblikovalsko filozofijo. Serijska proizvodnja vseh treh modelov se začne leta 2026, do leta 2027 pa VW načrtuje več kot 20 novih elektrificiranih modelov.

Tudi Audi predstavlja pomembne novosti, vključno s prvim izključno kitajskim električnim modelom, razvitim v sodelovanju s SAIC-om. Na salonu bo razkrit tudi A6L E-tron, skupaj z novimi različicami A5L in podaljšano različico Q5L.

Nemški proizvajalci se z novo ofenzivo trudijo nadoknaditi zaostanek za domačimi tekmeci, kot so BYD, Nio in Li Auto, ki s cenovno dostopnostjo in hitro tehnološko prilagodljivostjo prevzemajo vodilno vlogo na največjem avtomobilskem trgu na svetu.