Novi Taigo je že pripravljen – sporoča Volkswagen in s tem uradno odkriva tudi ime in prve skice novinca. Taigo kot popolnoma nov model naj bi razširil ponudbo SUV-jev v segmentu malih avtomobilov. Navdušiti želi s privlačnim, dinamičnim dizajnom, številnimi asistenčnimi sistemi in rešitvami na področju povezljivosti.
Namenjen naj bi bil tistim, ki so do zdaj v segmentu malih avtomobilov zaman iskali model križanca v slogu CUV (Crossover Utility Vehicle), s povišanim sedežnim položajem in s svežo, športno silhueto kupeja. Izbor motorjev bo temeljil na varčnih TSI motorjih, na voljo pa bodo serijski LED-žarometi, sodoben koncept upravljanja s popolnoma digitaliziranimi instrumenti.
Volkswagen razkriva še, da Taigo temelji na uspešnem brazilskem modelu Nivus. Za evropski trg pa bodo proizvajali v španski tovarni Pamplona. Premiero bo doživel poleti, na trg pa ga lahko pričakujemo proti koncu leta 2021.